Müügi- ja tagastustingimused

Veebipoe www.kuuhandmade.ee (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Kuutekstiil (registrikood 16131827), aadressiga Nurga küla, Põltsamaa vald, 48215 Jõgevamaa. Kuutekstiili töökoda asub Tallinnas, ka pakkide lähtekoht on Tallinn.

KUU handmade’i e-poest tellitud kaup saadetakse Omniva pakiautomaatidesse. Saatmiskulu on Eesti piires on 3,00 eurot olenemata paki suurusest.

Kui kauba Omniva pakiautomaati tellimine ei ole võimalik (nt mõnes asulas automaat puudub või on pakk vaja saata välismaale), siis palun anda sellest teada e-maili aadressile info@kuuhandmade.ee ning leiame teise saatmisvõimaluse. Postikulu sõltub sel juhul uuest saatmisviisist, mis lepitakse eelnevalt kokku.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde eurodes. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale ostu vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures. Toote tegelik värvus võib erineda pildil olevast ja sõltub iga konkreetse arvuti monitori seadistusest ja fototöötlusest. Sõltuvalt käsitöötoote eripärast võivad toodete mõõtmed paari sentimeetri ulatuses kõikuda.

Ostu vormistamine

Kauba ostmiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Ostu vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või krediitkaardiga.

Makseid vahendab Maksekeskus AS.

Isikuandmete vastutav töötleja on OÜ Kuutekstiil, kes edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse üldjuhul Eesti piires. Välisriiki tellimiseks tuleks saata päring aadressil info@kuuhandmade.ee, et sõlmida erikokkulepe ja selgitada välja saatmiskulu.

Kaupu saab tellida Omniva pakiautomaatidesse.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3–7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.

Erandlikel juhtudel (nt välismaale saatmine) on õigus kaup kohale toimetada kuni 35 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada teisiti, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, siis kaupa tagastada ei saa.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada vabas vormis kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@kuuhandmade.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjuseks on, et tagastamisele kuuluv ese ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Kui ostja tagastab vaid osa tellimusest, tagastatakse postikulu proportsionaalselt (näiteks kui tellitakse 4 eset, aga tagastatakse vaid 1, tagastatakse 1/4 postikulust).

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest kauba kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e- kirja aadressile info@kuuhandmade.ee.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, siis parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-postiaadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele vaid kauba kohale toimetamiseks.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirjas aadressile info@kuuhandmade.ee.

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

NB! Kõik kodulehel kuuhandmade.ee, sealhulgas Veebipoes olevad käsitöötooted ning fotod on kaitstud autorikaitseõigustega. Nende kopeerimine, levitamine või kasutamine ilma omaniku nõusolekuta ei ole lubatud.